Catherine Faherty, Autyzm - Co to dla mnie znaczy? Jak wspierać samowiedzę dzieci i młodzieży z ASD oraz wspierać ich w byciu rzecznikami we własnych sprawach związanych z autyzmem?

Catherine Faherty jest doświadczoną i certyfikowaną konsultantką TEACCH® i członkinią zespołu Carol Grey, autorki metody Social Stories™. Od ponad dwudziestu lat wspiera osoby z zaburzeniami spektrum autyzmu oraz ich rodziny. Od wielu lat doradza rodzicom, nauczycielom, terapeutom jak wprowadzać dzieci, młodzież, dorosłe osoby z ASD w ich trudności spowodowane autyzmem, jak je wyjaśniać, tłumaczyć i jakiego języka przy tym używać. Prowadzone przez nią wykłady i seminaria zawsze obfitują w przykłady wzięte wprost z życia i jej bogatej praktyki. W sporej mierze oparte są o treści książek, których jest autorką.

Jej wystąpienie na konferencji Fundacji SYNAPSIS skupione będzie wokół kwestii samowiedzy oraz rzecznictwa dzieci i młodzieży z ASD. Catherine Faherty spróbuje nam odpowiedzieć na pytania:

- skąd wiadomo kiedy zacząć z dzieckiem rozmawiać o jego autyzmie?

- czy do takiej rozmowy można się wcześniej przygotować i jak to zrobić, żeby odnieść sukces?

- jak rozmawiać z osobą z ASD o zburzeniach spektrum autyzmu?

- jakie tematy poruszać i jak to robić, żeby pomóc dziecku czy dorastającemu nastolatkowi w poznaniu własnych możliwości i ograniczeń, aby dać mu silne poczucie własnej wartość?

- jakie strategie pracy wybrać i jak je realizować krok po kroku?

Duzy nacisk położony zostanie z jednej strony na role i zdania jakie stoją przed rodzicami, terapeutami, psychologami, nauczycielami w kwestii pracy nad budowaniem obrazu samego siebie przez osoby z ASD w różnym wieku, a z drugiej na konkretne techniki i ćwiczenia, którymi warto się w tym procesie wspierać.

Nasi tegoroczni prelegenci to wyjątkowe osoby. Oboje mają za sobą bardzo wiele lat praktyki klinicznej i mnóstwo sukcesów. Uczestnicząc w tegorocznej konferencji masz szansę sprawić, aby Twoje dziecko, Twój uczeń, Twój pacjent, czy Twój podopieczny zrozumiał siebie i zaakceptował swoją „autystyczną wyjątkowość”!

Fundacja SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, 02-085 Warszawa, tel./fax: (+48 22) 825 87 42, e-mail: fundacja@synapsis.org.pl
KRS 0000045919, NIP 526-030-25-22, BNP Paribas Bank Polska SA 46 1600 1169 0003 0132 3566 4001